Odsłaniam kawałek siebie - LIEBSTER BLOG AWARD x 2

17:50

Pierwszy raz mam możliwość brać w udział w Liebster Blog Award. Bardzo się cieszę, że mój blog został gdzieś zauważony i mam okazję odpowiedzieć na świetne pytania, podzielić się z Wami moim postrzeganiem świata i siebie - po prostu odsłonić część mojej osoby. Myślę, że ta akcja to coś więcej niż tylko zabawa w 11 pytań, na które trzeba odpowiedzieć, ale to podróż w głąb siebie, przywołanie wspomnień, przemyślenie paru spraw, a przede wszystkim rozwijanie blogowych znajomości i wyrażanie pozytywnych uczuć wobec innych, co jest niezwykle miłe i daje bardzo dużo motywacji do prowadzenia swojego bloga :)

Chcę bardzo podziękować blogom, które mnie nominowały :
Moja FIT Droga - świetny blog nie tylko o byciu fit :)
Promieniejesz - miejsce, gdzie otrzymacie tonę motywacji :)

 PYTANIA OD Moja FIT Droga
 
1. Jaki był/jest Twój ulubiony oraz znienawidzony przedmiot w szkole?
 
W czasach szkolnych nie miałam przedmiotu, który byłby przeze mnie znienawidzony. Jedne były bardziej interesujące, inne mniej, ale jakoś zawsze wyciągałam z każdego coś dla siebie. Dlatego nie wiedziałam do końca jaki kierunek studiów mam wybrać, bo w każdej dziedzinie widziałam dla siebie miejsce. Z perspektywy czasu wiem jednak, że taka wszechstronność powoduje paradoksalnie ograniczenia i warto obrać jeden kierunek i właśnie w nim dążyć do najwyższego poziomu.
 
2. Kto Twoim zdaniem powinien w związku "nosić spodnie"?
 
Zgadzam się z Waszymi odpowiedziami. Dla mnie to mężczyzna powinien być tarczą, ostoją i osobą, przy której czuję się bezpiecznie.
 
3. Książka czy film ?
 
To zależy od nastroju. Bardziej otaczają mnie książki, bo mogę je mieć cały czas przy sobie, a z racji tego, że nie oglądam telewizji, to żeby obejrzeć film, idę do kina. Byłam jakiś czas temu nawet na filmie "Everest" w 3D - przerażający, ale i wzruszający - polecam ! :)
 
4. Kiedy kompletnie nie masz ochoty oraz sił na trening, odpuszczasz czy się do niego zmuszasz?
 
Staram się wyczuć, czy ta niechęć wynika z negatywnego głosu w mojej głowie, który wcale nie chce dla mnie tego, co najlepsze i nie pozwala mi pokonywać swoich prawdziwych ograniczeń, czy rzeczywiście jestem wykończona i muszę poświęcić czas na odnowę i relaks :)
 
5. Co sądzisz o wychodzeniu poza strefę komfortu? Czy jest to dla Ciebie trudne, czy może przychodzi Ci z łatwością?
 
Odkąd zaczęłam wychodzić poza strefę komfortu, zaczęłam żyć. Żyć prawdziwie. Być sobą i realizować marzenia. Dlatego wiem, że wyjście poza strefę komfortu, która przejawia się przede wszystkim w codziennych czynnościach i decyzjach, jakie podejmujemy, jest bardzo ważna. Każdego dnia staję przed wyborami i uczę się pokonywać głos, który mi mówi, że lepiej zostać tam, gdzie jest bezpiecznie.
 
6. Czy są jakieś rzeczy, sprawy, które irytują lub denerwują Cię w blogowaniu?
 
Nie mam bardzo długiego doświadczenia w blogowaniu, ale do tej pory nie widzę rzeczy, które by mnie irytowały. Raczej odnajduję w tej pasji coraz więcej zalet :)
 
7. Jak radzisz sobie ze stresem?
 
Moim głównym sposobem jest powtarzanie afirmacji, pozytywnych słów, głębokie oddechy i wiara :)
 
8. Na co lubisz spożytkować wolny wieczór?
 
Najczęściej na czytanie książek, blogów, gotowanie lub spotkania i wyjścia na ciekawe wydarzenia.
 
9. Z jakiej potrawy/jakiego produktu nie wyobrażasz sobie nigdy zrezygnować?
 
Mam teraz kilka takich produktów, z których na razie nie wyobrażam sobie zrezygnować, np. miód, kasza jaglana, kukurydziana, jogurt naturalny, herbata ziołowa.
 
10. Jak wyszukujesz nowe blogi, które odwiedzasz?
 
Najczęściej przeglądam blogi, które zainteresowały osoby prowadzące strony, które odwiedzam. Szukam też blogów o danej tematyce i przeglądam komentarze na innych blogach.
 
11. Zdradź mi swój prywatny przepis na szczęście.
 
Wciąż go udoskonalam i pracuję nad nim. To wiele elementów, które połączone w harmonijną całość stanowią fundament mojego życia. To przede wszystkim równowaga na wielu płaszczyznach :)
 
"Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów.
Szczęście to jest coś, co każdy musi wypracować dla samego siebie. " 
 Erich Fromm
 
PYTANIA OD Promieniejesz
 
1. Dlaczego się uśmiechasz?
 
Długo się zastanawiałam nad odpowiedzią, bo po prostu staram się cały czas się uśmiechać. Może to zabrzmi dziwnie, ale wierzę, że takie podejście zmienia wszystko wokół mnie na lepsze i daje mi poczucie szczęścia :)
 
2. Co jest Twoją największą pasją i dlaczego?
 
Chyba nie potrafię wybrać jednej... Jest kilka takich rzeczy, które kocham i które sprawiają mi ogromną przyjemność i dają bardzo dużo energii do działania, a są to :
- poszerzanie swojej wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania
- poszerzanie wiedzy, czytanie książek o rozwoju osobistym
- gotowanie, pieczenie (i jedzenie :D)
- aktywność fizyczna, zwłaszcza chodzenie po górach
- prowadzenie bloga oczywiście ;)
 
3. Najpiękniejsza książka, którą ostatnio przeczytałaś?
 
Czytam głównie książki o rozwoju osobistym lub zdrowym stylu życia, więc nie wiem, czy mieszczą się w kategorii "najpiękniejsza", ale ostatnio czytałam "Idealną równowagę" Paula Wilsona - bardzo polecam. Myślę, że pojawi się tutaj jej recenzja niedługo :)
 
4. Jaki film najbardziej Cię wzruszył?
 
Zacznę od tego, że łatwo się wzruszam i jest wiele takich filmów, ale ostatnio był to "Everest", a kiedyś "Masz talent", czy "Czarny łabędź".
 
5. Jakich ludzi najbardziej lubisz?
 
Takich, którzy widzą coś poza czubkiem swojego nosa, mają w sobie pokorę, potrafią być empatyczni i są uczciwi.
 
6. Kim chciałabyś być za 10 lat i jaką kobietą chciałabyś być?
 
Chciałabym być szczęśliwą kobietą, która kocha siebie i świat wokół siebie :)
 
7. Ulubione miejsce na świecie?
 
Ostatnio się nawet nad tym zastanawiałam i doszłam do wniosku, że takie miejsce jest tam, gdzie są ludzie, których kocham i którzy kochają mnie. Nie jest to miasto, czy kraj, ale prywatna przestrzeń, coś abstrakcyjnego i nienamacalnego.
 
8. Ulubiona rzecz w Twojej torebce?
 
Ciężko wybrać spośród tylu - jedną :D myślę, że może to być pomadka do ust :)
 
9. Masz jakiś szczęśliwy numerek, szczęśliwą rzecz, którą w ważnych chwilach masz przy sobie?
 
Raczej staram się nie myśleć w ten sposób, bo gdy coś nie pójdzie po mojej myśli, to szukam problemu w takich zewnętrznych rzeczach, przedmiotach, czy starych przesądach, co mi nie służy. Dlatego zrezygnowałam z takiego sposobu.
 
10. Boisz się życia? Dlaczego tak, dlaczego nie?
 
Kiedyś - bardzo. Teraz - mniej. To długa historia, na którą teraz nie czas. Każdego dnia pokonuję wewnętrzny odgłos strachu, który stracił już dawną moc nade mną i moim życiem.
 
11. Dlaczego blogujesz? Czego potrzebujesz od blogowania?

Tak jak napisałam w zakładce Blog, zaczęłam blogować, bo był to kolejny krok na drodze do własnej równowagi. To mnie motywuje, dodaje energii, skłania do poszukiwań i rozwijania siebie. Czego potrzebuję ? Poznawać ludzi, rozwijać znajomości, poszerzać swoją wiedzę, być częścią wspaniałej społeczności ludzi, którzy postanowili dać część siebie innym :)


Odpowiadanie na wszystkie pytania to była ogromna przyjemność. Mam nadzieję, że wybaczycie mi długą nieobecność na blogu, ale sprawy związane z uczelnią pochłonęły mnie bez reszty i wymagały dużego zaangażowania. Mam również nadzieję, że w sposób satysfakcjonujący odpowiedziałam na Wasze pytania i że wszyscy mogliście poznać mnie i mój świat trochę lepiej :)You Might Also Like

14 komentarze

 1. Miło dowiedzieć się nieco o Tobie :) Jesteś bardzo ciepłą i mądrą osobą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie odpowiedziałaś na te wszystkie pytania :) Kurczę, to naprawdę miłe, kiedy człowiek czyta odpowiedzi na wymyślone przez siebie pytania, że też nie zdecydowałam się na to przy poprzednich nominacjach ^^ Na przyszłość już wiem, by z tego nie rezygnować, bo ułożenie tych jedenastu pytań wcale nie było takie straszne, jak początkowo mi się wydawało.
  Doskonale też rozumiem Cię w kwestii uczelni. Sama jakoś tak nie potrafię się ogarnąć, mój plan jest bardzo wymagający, a jeszcze gdzieś w międzyczasie trzeba by było napisać projekt inżynierski. Nie mogę o tym myśleć, bo niechybnie zacznę panikować ^^ Marzę już po cichu, by mieć ten semestr za sobą i tytuł inżyniera w kieszeni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym razem nikogo nie nominuje, bo nie chcę się jeszcze narzucać i nie mam takiego dużego grona osób, ale mam nadzieje, ze wkrótce będę mogła nominowac 11 osób i wymyślić własne pytania.
   To trzymam kciuki za szybkie zdobycie tytułu inżyniera :)

   Usuń
 3. Miło jest móc poznać Cię bliżej :-) Mnie "Everest" również bardzo poruszył...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesteś chyba pierwszą poznaną przeze mnie osobą, która nie miała jakiegoś znienawidzonego przedmiotu w szkole :D !

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za odpowiedzi na moje pytania! :) I dziękuję za parę poleceń - książkę i filmy, bo żadnego nie znałam, a trochę potrzebuję czegoś na odreagowanie, może to będzie idealna opcja dla mnie :) Najbardziej podoba mi się odpowiedź na pierwsze moje pytanie. Taaaaakie wielkie serducho <3!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że te książka i filmy jak najbardziej nadają się na odreagowanie :)
   Dzięki, to była przyjemność na nie odpowiadać :)

   Usuń
 6. tez ostatnio brałam udział w tej zabawie i bardzo mi się podobało odpowiadanie na pytania :)
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. No to chyba mamy tak samo, bo ja też interesowałam się wszystkim, we wszystkim coś tam lubiłam i kiedy przyszło mi wybierać kierunek studiów, utknęłam... więc wiem, jakie ciężkie życie może być :D

  OdpowiedzUsuń
 8. fajny kawałek Ciebie :) bardzo interesujące odpowiedzi i od razu mam wrażenie, że znam Ciebie lepiej :)

  OdpowiedzUsuń

Emilia Koziarz. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Prawa autorskie

Uprzejmie informuję, że nie wyrażam zgody na kopiowanie, publikowanie, rozpowszechnianie i/lub modyfikowanie zdjęć wykonanych przeze mnie oraz moich artykułów bez mojej zgody.