5 motywacyjnych zdań

12:55


Zapraszam Was do przejrzenia i zastanowienia się nad cytatami, które przykuły moją szczególną uwagę. Uwielbiam poszukiwać nowych inspiracji, które dają mi porządnego kopa do działania i skłaniają do refleksji.

Celuj w księżyc. Nawet jeśli chybisz, trafisz między gwiazdy ~ Les Brown
Cokolwiek robię staram się dawać z siebie 100%, ale ostatnio doszłam do wniosku, że mam za duże ciśnienie, żeby być najszybszą, najlepszą… To spirala, z której wciąż trudno mi wyjść, bo z jednej strony nie chcę zmarnować żadnej szansy, talentu, okazji, ale nie mogę być alfą i omegą i muszę złapać oddech, a lenistwo potraktować jako coś, co mi się naturalnie należy.
Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie ~ Peter Drucker
Dokładnie. To ja decyduję o tym, jak będzie wyglądało moje życie. Decyzje, które podejmuję dzisiaj mają bezpośredni wpływ na mój przyszły los, czy tego chcę, czy nie. W tej kwestii życia nie da się oszukać i ukryć, gdy powróci do nas to, co wysłaliśmy w świat.
Jeśli potrafisz to sobie wyobrazić, potrafisz to zrobić ~ Walt Disney
Wizualizacja to nie od dziś ogromne narzędzie, które wpływa na naszą podświadomość, a przez to może oddziaływać na przyszłość. Potwierdzeniem tego jest choćby książka „Potęga podświadomości” Murphego. I pamiętajmy – nie ma rzeczy niemożliwych !
Życie kurczy się lub rozszerza zależnie od czyjejś odwagi ~ Annais Nin
Święta prawda. Gdybym nie zaryzykowała wielokrotnie, to nie przeżyłabym tego, co uważam za najcenniejsze doświadczenia w moim życiu do tej pory. Nieważne, czy nasze wybory doprowadziły nas do sukcesu, czy do porażki, ale ważne, że działamy, bo żałuje się jedynie bierności.
Humor i cierpliwość to dwa wielbłądy, na których można przemierzać wszystkie pustynie ~ Phil Bosmans
Dystans do siebie, pokora i cierpliwość – tak niewiele, a daje niesamowity komfort psychiczny.
Źródło cytatów : Odkryj w sobie kreatywność Michał Paszkowski

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Ja też uwielbiam tego typu cykle, zawsze przypominają coś, co umyka w codzienności :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To pierwsze o gwiazdach to kojarzę z gablotki szkolnej w mojej podstawówce! Pamiętam, że zawsze mi sie podobało, bo zachęcało do próbowania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że już w podstawówce wpajają nam tak mądre słowa :) rzeczywiście, ten cytat bardzo motywuje do działania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Życie może być bajką, horrorem, romansem, komedią. A najlepsze jest to, że to my trzymamy pilot w dłoni i wybieramy, co chcemy oglądać :) - warto przypomnieć sobie od czasu do czasu, że mamy ogromny wpływ na nasze własne życie i jeżeli tylko zechcemy, włożymy trochę pracy i wysiłku, może ono stać się naszą jedną wielką, piękną przygodą :)

  OdpowiedzUsuń

Emilia Koziarz. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Prawa autorskie

Uprzejmie informuję, że nie wyrażam zgody na kopiowanie, publikowanie, rozpowszechnianie i/lub modyfikowanie zdjęć wykonanych przeze mnie oraz moich artykułów bez mojej zgody.